dosya upload film izle
Výlet VIII.B - Chopok - Novinky - Blog

Novinky - Blog

Tu nájdete aktuálne oznamy a informácie o novinkách a akciách na našej škole.

Výlet VIII.B - Chopok

Pridal do kategórie Novinky a akcie
  • Veľkosť písma: Väčšie Menšie
  • Počet zobrazení: 120
  • Tlačiť

V dňoch 14. - 16. júna sme sa my, žiaci VIII. B triedy zúčastnili školského výletu v Nízkych Tatrách, konkrétne v Demänovskej doline. V stredu poobede sme dorazili vlakom do Liptovského Mikuláša, odkiaľ na nás čakala ešte cesta do Demänovskej doliny - Lúčky. Boli sme ubytovaní v chatovej osade uprostred lesa, kde sme si naozaj mohli oddýchnuť od školy, od rodičov, od rušného mesta.....

Po prechádzke po okolí sme si zahrali futbal, tenis, stolný tenis a volejbal. Večeru sme si pripravili sami vo vlastných kuchynkách a zistili sme, že chlapci sú ozaj lepší šéfkuchári.....len s poriadkom majú problém!

Ďalší deň bol plný zážitkov. Po raňajkách sme sa vybrali na Bielu Púť, odkiaľ sme sa dostali až na Chopok troma rôznymi lanovkami. Pozemnou lanovkou Twinliner s kabínou v tvare lienky, najväčšou a najmodernejšou kabínkovou lanovkou na Slovensku Funitel a sedačkovými lanovkami. Kto by nevedel, Chopok je druhým najvyšším vrchom Nízkych Tatier (2024 m). Obed sme mali objednaný v hotely Rotunda na Chopku, odkiaľ bol prekrásny výhľad do okolia. Ide o najvyššie položený hotel v Strednej Európe. Po návrate na Bielu Púť  náš plán ešte nebol splnený. Vybrali sme sa smerom k symbolickému cintorínu, ktorý je venovaný obetiam Nízkych Tatier. V kaplnke je 146 tabuliek s menami ľudí, ktorí zahynuli v Nízkych Tatrách. Je tam aj súsošie "Horskej piety", ktorá symbolizuje žiaľ matky nad stratou dieťaťa. Vo vnútri cintorína sa nachádza slovenský znak a zvon, ktorý uliali umelci z Liptovského Mikuláša. Tiež monumentálny šesťmetrový drevený kríž, ktorý vyrezal rezbár Emil Halaj z obce Kriváň.  Prepravovali  ho na streche záchranného vozidla Horskej služby, osadili do pripraveného betónového základu a vztýčili pomocou horolezeckých lán.

Cestou späť sme si oddýchli na vyhliadkovej veži Ostredok. Z jej vyhliadky vo výške približne 7 m sa naskytá krásny výhľad na známe vrchy Chopok, Ďumbier či Dereše, a tiež na temer celú Demänovskú dolinu.

Keďže sme mali počas celého dňa krásne slnečné počasie, slniečko z nás tiež vysalo energiu, preto sme sa po týchto krásnych zážitkoch vrátili na chatky. Oddýchli sme si a v podvečer sme sa pripravili na opekačku. Bol to veľmi pekný večer...škoda, že posledný.

V piatok sme sa ešte zastavili v Liptovskom Mikuláši, kde práve boli tzv. Stoličné dni - trhy. Nakúpili sme suveníry, naobedovali sme sa a tým sa náš výlet ukončil. Čakala nás už iba cesta domov...

Ale jedno je isté, už sa teraz nevieme dočkať nášho ďalšieho triedneho výletu.

 

Žiaci 8. B triedy

Posledná zmena
Ohodnoťte tento článok:
5