dosya upload film izle
Výletníci – cestujeme po Slovensku - Novinky - Blog

Novinky - Blog

Tu nájdete aktuálne oznamy a informácie o novinkách a akciách na našej škole.

Výletníci – cestujeme po Slovensku

Pridal do kategórie Novinky a akcie
  • Veľkosť písma: Väčšie Menšie
  • Počet zobrazení: 68
  • Tlačiť

Aj vlastiveda sa dá pojať trocha netradične. Deti z 3. a 4. ročníka sme vo štvrtok 15.6.2017 privítali na školskom dvore, kde sme pre nich pripravili súťaž - Výletníci. Čakalo na nich 8 stanovíšť s informačným textom a obrázkami rôznych zaujímavých miest, ktoré možno na Slovensku navštíviť. 8 skupín sa rozdelilo na 8 stanovíšť. Pomocníci – nesúťažiaci žiaci na každom mieste dohliadali na pravidlá súťaže. Čo na jednom stanovišti deti vyčítali, to na ďalšom ukázali a zodpovedali na 3 testové otázky. Dlho sa nezdržiavali, pretože ich čakalo ešte štúdium nového informačného textu. Po istom limite sa súťažiaci stále presunuli na nové stanovište. Po zdolaní všetkých miest ako Šírava, drevený kostolík v Hervartove, Jasovská jaskyňa, Herliansky gejzír, rozhľadňa Tokaj, Morské oko, skanzen Pribylina, Viniansky hrad sa súťaž schýlila ku koncu.

Po spočítaní správnych odpovedí skončili na 1. mieste žiaci 4.B, na 2. mieste žiaci 3.A a na 3. mieste  žiaci 3.D. triedy. Cenami za ich výkony boli spoločenské hry, ktorými si môžu deti spríjemňovať prestávky v triede. Ani ostatní neobišli naprázdno, lízanky a nové skúsenosti urobili svoje. Sme radi, že sa deťom súťaž páčila a že nám počasie prialo.

Mgr. K. Jeňová a Mgr. M. Jeňo

Posledná zmena
Ohodnoťte tento článok:
2