VEĽKONOČNÝ KOŠÍK 2019

V nedeľu 14.4.2019  sa konal turnaj starších žiakov U15 v bedmintone – Grand Prix Slovakia B  v našej telocvični ZŠ Komenského v Trebišove. Bol to už tradičný turnaj  žiakov o Veľkonočný košík 2019. Turnaja sa zúčastnilo 24 chlapcov a 19 dievčat z ôsmich klubov – BKT Trebišov (5+7), Victory Trebišov (2+1), KPŠ Košice (4+2), KBC Košice (2+1), Lokomotíva Košice (0+1), PBA Prešov (5+2), ŠKB Zámoček Poprad (2+0) a KBŠ Dolný Kubín (4+5).

Všetky zápasy turnaja sa podľa propozícií hrali na 1 vyhratý set do 21 bodov bez predĺženia, finále na 2 vyhraté sety. Spolu sa odohralo 77 zápasov na štyroch kurtoch. V našich  farbach sa najlepšie umiestnil Tomáš Jeňo, ktorý v dvojhre obsadil  5. miesto a vo štvorhre spolu s Tadeášom Dirom( PBA Prešov) si vybojovali 3. miesto. Už v priebehu turnaja presne o 12.00 hod. si ako cenu za účasť mohli všetci chlapci i dievčatá z dvoch veľkonočných košíkov vybrať drobné ceny podľa ľubovôle. A naviac hráči na stupňoch víťazov po skončení jednotlivých disciplín dostali aj čokoládové vajíčka.

Turnaj sa hral pred veľmi peknou kulisou niekoľkých desiatok divákov z radov rodičov, trénerov, známych a ďalších záujemcov, ktorí pri káve či čaji zápasy sledovali z balkóna telocvične. BKT Trebišov zas ďakuje hráčom, ale aj rodičom a trénerom, za rešpektovanie usporiadateľských pokynov. Bolo to veľmi vydarené športové podujatie.

Mgr. Martin Jeňo

Copyright © 2018 Základná škola Komenského v Trebišove. Všetky práva vyhradené.