AHA! Krásna matematika

Neveríte, že aj matematika môže byť zaujímavá a zábavná? Žiaci VI.A a VIII.A sa o tom presvedčili na vlastnej koži. Dňa 23.10.2019 sa zúčastnili na exkurzii v Prešove, kde navštívili medzinárodnú interaktívnu výstavu s názvom „Aha! Krásna matematika“. Táto výstava z vedeckého centra Hevelianum v meste Gdaňsk v Poľsku a Triérskej Univerzity z Nemecka predstavila žiakom mnohé matematické zákony formou zábavných úloh, ktoré museli žiaci vyriešiť. Na viacerých stanovištiach si takto vyskúšali napríklad platnosť Pytagorovej vety, zistili, čo je Gaussova krivka, či odvodili hodnotu Ludolfovho čísla. Otestovali si svoje logické myslenie pri riešení viacerých matematických hádaniek, či hlavolamov.

Po absolvovaní jednotlivých stanovíšť sme všetci dospeli k záveru, že matematika nie je až taká „strašidelná“ a hlavne, že je všade okolo nás. Veríme, že aj táto exkurzia prispela k troška inému pohľadu na túto krásnu vedu a že sa o ňu žiaci budú viac zaujímať.

RNDr. Ujhelyiová