Psychologička Zskomtv

Vážení rodičia, milé deti, školská psychologička Mgr. Dominika Šimková je každý deň od 13:30 do 15:30 hod. online na emaily Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

V prípade potreby jej môžete volať na t.č. 0908 575 508 počas celého dňa. Na FB stránke pre  Vás žiakov, rodičov a učiteľov vytvorila skupinu pod názvom Psychologička Zskomtv, kde môžete  hocikedy napísať do správy. Kľudne sa do tejto skupiny pridajte, šk. psychologička bude rada 🙂.

Zdravím Vás!

Prihováram sa Vám z pozície školského psychológa :

Milí rodičia!
Je v poriadku, keď Vaše dieťa nesplní všetky úlohy.
Je v poriadku, keď Vy nedokážete všetky úlohy vysvetliť deťom.
Nehádajte sa kvôli domácim úlohám!
Namiesto toho buďte pre svoje deti oporou.
Pomáhajte svojim deťom a povedzte im, že ich milujete!❤

Milí žiaci!
Je v poriadku, keď nesplníte všetky úlohy na 100%, ALE PRACUJTE ZODPOVEDNE.
Je v poriadku, keď všetkým úlohám nerozumiete, napíšte svojim učiteľom, určite sa budú snažiť vysvetliť Vám to čo najlepšie.
Nehádajte sa kvôli úlohám so svojimi rodičmi.
Namiesto toho ich požiadajte o pomoc.
Počúvajte ich a povedzte im, že ich milujete!❤

Milí učitelia!
Každé dieťa má momentálne rôznu domácu situáciu a je v poriadku ak vám úlohu neodovzdá v daný deň, dajte im dostatok času.
Ak dieťa úlohe nerozumie, pomôžte mu.
Snažte sa vyhnúť zlému hodnoteniu, komunikujte so žiakom.
Buďte empatickí, trpezliví, ľudskí (aj keď viem, že takí ste :) )
Pochváľte ich.

Situácia pominie a my si nebudeme pamätať, ako sme učili, čo sme učili, akú známku sme dostali, ale budeme si pamätať AKO SME SA CÍTILI a verte mi, že každý sa chce cítiť milovaný, pochopený a v bezpečí.

S pozdravom

Dominika Šimková