PYTAGORIÁDA

Tak ako každý rok, aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do matematickej súťaže Pytagoriáda. V dňoch 12.-13.12.2018 sa konalo školské kolo, v ktorom žiaci riešili 15 úloh v časovom limite 60 minút. Šikovní žiaci, ktorí získali za úlohy aspoň 10 bodov, mohli vylepšiť svoje bodové skóre aj bodmi za ušetrený čas. Žiakom sa darilo, v každom ročníku boli úspešní riešitelia a tí najlepší, ktorí obsadili 1. až 3.miesto boli ocenení diplomom a vecnými cenami. Prví dvaja najúspešnejší riešitelia v každej kategórii  budú našu školu  reprezentovať na okresnom kole, ktoré sa uskutoční v mesiaci marec.

Blahoželáme víťazom a prajeme veľa úspechov a správnych riešení v ďalších matematických súťažiach.

Najúspešnejší riešitelia v kategórii P5:

1. miesto: Varguška Alex, V.A

2. miesto: Geci Dávid, V.D

3. miesto: Ladányiová Sarah, V.B

Najúspešnejší riešitelia v kategórii P6:

1. miesto: Zarycká Laura, VI.A

2. miesto: Kantorová Lea, VI.C

3. miesto: Kisty Tomáš, VI.C

Najúspešnejší riešitelia v kategórii P7:

1. miesto: Lejba Oliver, VII.A  a Tóth Dávid, VII.A

2. miesto: Majoroš Marko, VII.C  a Mikuláš Jakub, VII.B

3. miesto: Tkáč Jakub, VII.B