Najnovšie články - Novinky - Blog

Najnovšie články

Lúčenie II.oddelenie

Žiaci prvého ročníka z II. oddelenia sa  posledný týždeň rozlúčili so školským rokom, vyhodnotením súťaže o najposlušnejšieho žiaka v slušnom stolovaní v šk. jedálni. Prvé 3. miesta dostali krásne odmeny, no nejaká ta sladká pamĺska sa ušla samozrejme každému, ako motivácia do ďalšieho šk. roka. O pár dni neskôr, sme vhupli už na prázdniny. Každý sa zamyslel, čo by chcel robiť počas letných prázdnin a čo ho naozaj čaká počas slnečných dní s rodičmi. Každý žiak to nakreslil na svoje papierovo- slnečné okuliare, ktoré následne nalepil na svoju nakreslenú tvár.

Počet zobrazení: 145

Náš Výlet 9.C
  Tak, ako každá trieda aj deviata C, najúžasnejšia trieda v škole, sme si spolu boli užiť najlepší koncoročný výlet s rozlúčkou od 13. do 16. Júna. Spolu s našou triednou učiteľkou, Mariankou Bodnárovou a pani psychologičkou, Dominikou Šimkovou sme si zostavili a absolvovali celý program výletu.
Počet zobrazení: 147
Divadielko pre škôlkarov – Three little pigs
21.6.2018 sme pozvali do našej veľkej školy aj našich maličkých kamarátov – škôlkarov z MŠ Komenského, aby sme ich mohli potešiť divadielkom.
Hoci sme im zahrali anglické divadielko Three little pigs detičky mu pekne rozumeli, keďže bolo doplnené o slovensky preklad. Bábky vedené rukami našich žiakov 4.A upútali očká divákov. Škôlkari si vyskúšali ako sa potichučky a sústredene sedí v ozajstnej školskej triede. A naozaj sa im to darilo.
Predstavenie sa im páčilo a my sme boli radi, že sme opäť niekomu spríjemnili doobedný čas.
Počet zobrazení: 78
ZAHRANIČNÁ  EXKURZIA  -  Londýn 2018

V dňoch 6.-11.6.2018 sa 20 žiakov našej školy zúčastnilo zahraničnej exkurzie do Londýna. Strávili sme štyri nezabudnuteľné dni spoznávaním tejto úžasnej metropoly a jej nádherných pamiatok, o ktorých sme sa doteraz len učili. Vidieť to všetko naživo bol iný zážitok ! Prechádzali sme sa v parkoch, po vyzdobených uliciach (kráľovná Alžbeta v sobotu 9.6.2018 oslavovala narodeniny) a vstrebávali sme čarovnú atmosféru, ktorú toto mesto má. Samozrejme sme si vyskúšali aj to, ako sme na tom s našou angličtinou. Naozaj niečo vieme a tak môžeme byť spokojní. Shopping bol, že NAJ zo všetkého ! Vrátili sme sa spokojní, plní zážitkov a spomienok. Návštevu Londýna odporúčame aj ostatným. laughing

Počet zobrazení: 136

Naša Škola v prírode
     Prišiel deň 3.6.2018, na ktorý sme sa všetci veľmi tešili. Naša cesta bola nasmerovaná do Račkovej doliny – hotel  Akademik. Cesta nám rýchlo ubehla a po ubytovaní  a vybaľovaní  kufrov sme sa išli zoznámiť s okolím, dokonca v areáli boli ovečky a malý poník, pri ktorých sme sa denne zastavili a kŕmili ich. Každé ráno sme sa tešili na rozcvičku. Počas 6 dní sme navštívili veľa zaujímavých miest. Boli sme v Bricklandii, kde sme si mohli postaviť všeličo možné z lega, páčil sa nám aj  výlet na Štrbské pleso, kde sme si boli pozrieť aj Jazierka lásky.
Počet zobrazení: 109