VÝLET DO BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽOV

Triedy 3.A, 3.C a 3.D sa v tomto školskom roku 5. júna 2019  vybrali pozrieť do Bardejovského skanzenu. Skanzen je najstarším zariadením svojho druhu na Slovensku. Bol sprístupnený v roku 1965. Prezentuje ľudovú kultúru a staviteľstvo dvoch etník: slovenského a rusínskeho obyvateľstva, žijúceho v regióne horného Šariša a severného Zemplína. Pochádzajú z 19. a 20 storočia – ide stavby karpatského typu. Deti tu reálne pozorovali a objavovali ako žili ľudia voľakedy, ako si ctili zvyky a tradície, čím sa živili, akou prácou sa zaoberali. Veľmi sa im páčila veta pani sprievodkyne : „... že najväčším pánom v tejto dobe bol ten, kto mal najväčší hnoj a nie najlepšie auto, ako je to v súčasnosti!“

Našim žiakom sa toto pokojné prostredie veľmi páčilo, prehliadku kúpeľov sme si spríjemnili vynikajúcou smotanovo-točenou zmrzlinou. S peknými dojmami, milými suvenírmi a piesňami na jazyku a v duši sme sa šťastne vrátili domov.

 Mgr. Irena Koščová

 

Copyright © 2018 Základná škola Komenského v Trebišove. Všetky práva vyhradené.