Storočnica komiksu

V druhý novembrový týždeň žiaci IV. A a IV.C navštívili Zemplínsku knižnicu v Trebišov. Pri príležitosti storočnice komiksu sa stretli s ich tvorcami pod názvom „Jak napsat a nakreslit komiks“. Scénaristom bol Martin Šinovský a kresliarom Petr Novák. Títo dvaja tvorcovia rozprávali a ukázali ako taký komiks vzniká a čo všetko je na jeho tvorbu potrebné. Bolo to rozprávanie veľmi zaujímavé a páčilo sa nám hlavne to, že sme si aj my vyskúšali, ako sa komiks tvorí a čo všetko je pri jeho tvorbe potrebné vedieť. Nebolo to vôbec jednoduché, ale bola to zábava. Vo vytvorených skupinách sme tvorili komiksi o mimozenšťanoch. Každej skupinke sa podaril vtipný, pekný veselý, zaujímavý komiksový príbeh. Bolo to príjemné stretnutie so zaujímavými ľuďmi. Po skončení stretnutia sme odchádzali z knižnice s novými vedomosťami a veselými zážitkami.

Copyright © 2018 Základná škola Komenského v Trebišove. Všetky práva vyhradené.