Andrea Gregušová a Červík Ervín – beseda v Zemplínskej knižnici v Trebišove

“Čarovný svet rozprávok a fantázie je otvorený každý deň a celý deň, dokonca aj v noci. Pre každého a celkom zadarmo ponúka krásne zážitky, zábavu, poučenie i lieky na smútok a boľačky. Malá vŕzgajúca bránka do tohto sveta – kniha – čaká len na to, aby sme ju otvorili a vstúpili…”

Do tohto čarovného sveta fantázie sa 16. novembra 2018 podarilo nakuknúť žiakom 3.A a 3.C triedy ... a to všetko vďaka besede s pani spisovateľkou Andreou Gregušovou, ktorú v tento deň zorganizovali v mestskej knižnici pod vedením pani Marianky Majcherovej.

Zdroj: http://slovenski-spisovatelia.blog.cz/1408/andrea-gregusova Andrea Gregušová sa narodila 17. septembra 1973 v Trnave. Vyštudovala Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, odbor slovenský jazyk a hudobná výchova. Pracuje v Horných Orešanoch ako lektorka slovenčiny pre cudzincov.

Pani A. Gregušová píše krásne knihy pre deti a mládež. Napríklad: Červík Ervín, Operácia orech a iné dedkoviny. Marína a povaľači, Ako si Kubo obzeral svet  a iné... Beseda bola pre žiakov zaujímavá a veľmi podnetná. Pani spisovateľke žiaci kládli množstvo otázok, ktoré sa týkali nielen jej tvorby, ale aj jej súkromia. Mnohým sa takéto povolanie zapáčilo... .  Ktovie, možno sa na podobnej besede o pár rokov ocitneme opäť.

Mgr. I. Koščová a Mgr. M. Mikulová