Juniorfestival Ekotopfilm Košice

Dňa 17.10.2019 sme sa my, žiaci VI.C a VI.D triedy, spolu s pani učiteľkami Mariannou Bodnárovou a Danielou Bérešovou zúčastnili Juniorfestivalu Ekotopfilmu v Košiciach.Tohtoročný festival mal názov - Zmeníme planétu alebo seba?

V Kulturparku nám najprv premietli krátke filmy o ochrane prírody a životného prostredia. V prvom filme NA TITULKE prišiel do lesa fotograf a všetky zvieratá pózovali, aby boli na obálke časopisu. Z jednej strany vyzerali pekne, keď sa však otočili mali na tvári jazvy. Druhý film ČLOVEK, KTORÝ VYSADIL LES bol o človeku, ktorý sa pred 40 rokmi rozhodol, že vysadí v Indii stromy, aby zachránil zvieratá. Dnes na mieste, kde vysadil stromy rastie krásny les. Ďalší animovaný film bol príbeh slonej rodiny z Bornea, ktorú na palmovej plantáži vyrušili bágre, malé sloníča sa zľaklo a stratilo sa rodičom, nakoniec mu však pomohli a priviezli ho späť k rodičom.

Po filmovom premietaní prišiel na pódium YouTuber Zlý Zajo, ktorý nám rozprával o elektrárňach, o tom ktoré z nich sú pre planétu najmenej škodlivé a potom sa s nami aj odfotil.

Tento festival nás motivoval, aby sme sa viac zamýšľali nad tým, ako sa zodpovednejšie správať k prírode a životnému prostrediu, ale hlavne, že nesmieme čakať, že sa niečo zmení samo od seba, ale v prvom rade musíme my sami zmeniť spôsob života.

 

Žiaci VI.C a VI.B triedy

.

Copyright © 2020 ZŠ Komenského Trebišov. Všetky práva vyhradené.