Beseda s ilustrátorom

26.11.2019 sme boli na besede v mestskej knižnici pod názvom: Pastelkou, ceruzkou alebo štetcom? Išlo o literárno-výtvarný workshop s pánom ilustrátorom Miroslavom Regitkom. Porozprával nám ako sa k tomuto povolaniu dostal, kde všade jeho ilustrácie nájdeme. Do časopisu Fifík svoje ilustrácie uverejňuje od roku 1989. Kreslí ozaj nádherne!

Ukázal nám ako kresliť, zadal nám tému: Škriatkovia .. vedeli ste, že existujú Prachoprdi, Cukríkožrúti, Ponožkomizi ...? Páčilo sa nám, že z jednoduchého obrázku vedel vytvoriť niečo úplne iné a pekné.

V závere sa podpisoval na naše diela, rozdával nám za kresby jednotky, ktoré nám pani učiteľka aj zapísala. Pred našimi očami namaľoval tušom Janka Hraška, ktorého venoval našej škole. Na podobnú besedu by sme opäť šli veľmi radi.

Žiaci 4. A triedy

.

Copyright © 2020 ZŠ Komenského Trebišov. Všetky práva vyhradené.