VŠETKOVEDKO

Dňa 28.11.2019 sa na našej ZŠ konala celoslovenská súťaž Všetkovedko. Žiaci druhých, tretích a štvrtých ročníkov súťažili medzi sebou o najmúdrejšieho žiaka školy. Celkovo sa na súťaž prihlásilo 37 žiakov. Žiaci sa popasovali s množstvom zaujímavých úloh z rôznych oblastí (matematika, slovenský jazyk, prírodoveda, vlastiveda, anglický jazyk, hudobná výchova a iné).

Diplom s titulom Všetkovedko školy sa podarilo získať žiačke Viktórii Čiernej z 2.B triedy.

Diplom s titulom Všetkovedko a k tomu pekné ceny si vybojovali šiesti žiaci:

• Matej Moroz (2.A)
  • Daniel Savko (2.A)
  • Martin Karafa (3.A)
  • Petra Juríková (3.A)
  • Maximilián Mikula (3.B)
  • Matúš Tomáš (4.A)

Ostatní žiaci získali diplom Všetkovedkov učeň a malú spomienku na súťaž. Žiaci si v tejto súťaži zopakovali vedomosti zo všetkých predmetov, rozvíjali si kritické a logické myslenie a precvičili si najmä čítanie s porozumením. Najprv sa nevedeli dočkať dňa súťaže a potom netrpezlivo očakávali svoje výsledky. Určite sa takto budú tešiť na Všetkovedka i budúci školský rok.

Mgr. Katarína Mezeiová