Svetový deň bez áut

Ako každý rok 22.september patrí SVETOVÉMU DŇU BEZ ÁUT.

Ľudia sú každodenne vystavení hluku, dopravným zápcham a znečistenému ovzdušiu. 


Cieľom tohto dňa je preto podpora ekologických foriem dopravy ako je pešia, cyklistická a verejná doprava, upozornenie na znečistené životné prostredie automobilmi a následné škodlivé dopady na ľudské zdravie. Preto sa žiaci 3.A triedy pod vedením triednej učiteľky rozhodli upozorniť na tieto problémy a vytvorili plagát, aby oboznámili s týmto dňom žiakov, rodičov aj zamestnancov školy.

Do akcie pod heslom „Pridaj sa k nám a nechaj auto doma!“  sa zapojili všetci, ktorí mali možnosť prísť do školy na bicykli, kolieskových korčuliach, pešo alebo použiť iný ekologickejší spôsob dopravy!

V rámci DŇA BEZ ÁUT sa žiaci 3.A zúčastnili vychádzky do mestského parku, kde ich čakali rôzne športové aktivity. Žiaci 4.C triedy si priniesli do školy kolieskové korčule, kolobežky, bicykle a počas telesnej výchovy si zasúťažili so svojimi spolužiakmi.

My všetci máme možnosť každé ráno rozhodnúť sa, aký dopravný prostriedok použijeme na pravidelnú cestu do školy, do práce, za priateľmi.

Mgr. Diana Kmecová

 

.

Copyright © 2020 ZŠ Komenského Trebišov. Všetky práva vyhradené.