Deň jablka v 1.C

Ľudová múdrosť hovorí: Každý deň  jablko, od lekára ďaleko … 

Jablko je jedným z najzdravších druhov ovocia. Je sladké, voňavé, šťavnaté. Zásobuje naše telo silou, uhasí smäd, zasýti. Môžeme si ho dopriať v rôznej podobe: priamo zo stromu, sušené, v džemoch, kompótoch či v detských výživách.

My sme si túto dobrotu (JABLKO) v škole pripomenuli v piatok 23.10.2020 prostredníctvom rôznych činností a aktivít, ktoré deti robili počas vyučovania.

 Deti sa aktívne zapojili do rozhovoru o jabĺčku, ako o výbornom a veľmi zdravom ovocí. Celý deň sa niesol v duchu jabĺčka. Pozreli sme si zaujímavú prezentáciu, počítali jabĺčkové príklady, naučili básničku a nezabudli sme si aj zaspievať pieseň „Červené jabĺčko.“ Samozrejme nám nechýbala ani ochutnávka rôznych odrôd jabĺk. Plní sily  sme sa pustili do maľovania týchto guľatých malých zázrakov.

 

Mgr. Michaela Koščáková

 

.

Copyright © 2020 ZŠ Komenského Trebišov. Všetky práva vyhradené.