Ten čas predvianočný...

I keď táto doba nie je jednoduchá, radosť z blížiaceho sa narodenia malého Ježiška, by sme si mali užiť všetci.

Vianoce - ten čas pokoja a pohody, radosti a šťastia. Nepoznám človeka, ktorý by sa na tento sviatok netešil. Už len to vedomie, že prichádzajú, dokáže samo o sebe vyčariť úsmev na tvári všetkým.

Aj žiaci 1. A triedy najprv nedočkavo očakávali Mikuláška, potom Vianoce a Nový rok. Kreslili, maľovali, vyrábali, zdobili.. i sa veselili. 18. decembra si spolu zahrali vianočnú scénku O osamelom stromčeku a o tom ako ho zvieratká v lese chceli rozveseliť, čo sa im samozrejme podarilo. „Zatúlané ovečky“ sa vzájomne a tajne obdarovali. To bolo radosti!

Teraz sa tešia na prázdniny, že si môžu oddýchnuť od školských povinností. .. na sneh, na stavanie snehuliaka, guľovačku, sánkovačku či lyžovačku. Ale najviac sa samozrejme radujú z malého Ježiška .. a z darčekov, ktoré si nájdu pod vianočným stromčekom.

Príjemné vianočné sviatky a do Nového roku prajú pani učiteľka a žiaci 1.A triedy všetkým lyžičku starosti, hrnček radosti, kotlík úspechov, jazierko peňazí, more šťastia, oceán zdravia a cely vesmír lásky.  

                                                                                                                                  Koščová I.

 

.

Copyright © 2020 ZŠ Komenského Trebišov. Všetky práva vyhradené.