Vianočná vôňa v 1.C

V mnohých rodinách sa v týchto dňoch chystá tradičné vianočné pečivo – medovníky. Aj naši prváčikovia z 1.C triedy s radosťou a dobrou náladou zdobili vianočné perníky. Skúšali vlastné línie a motívy. 

 Ozdobiť medovník nie je veru jednoduché. V piatok  18. decembra 2020, deň pred vianočnými prázdninami si to mohli vyskúšať aj naše deti. Počas vyučovania pri veselej nálade a počúvaní vianočných piesní  si tieto tradičné vianočné maškrty vyzdobili. Perníky boli vyzdobené podľa vlastnej fantázie. A tá deťom veru nechýbala. Na záver bolo najchutnejšie to, keď si všetci ochutnali svoje ozdobené medovníčky a zapíjali teplým detským vianočným punčom.

Prajeme Vám hrejivé, veselé Vianoce a šťastný nový rok,

aby človek človeka mal rád,
aby jeden druhému viac šťastia prial,
aby ten nový rok za to stál.

Mgr. Koščáková, tr. uč.

 

 

.

Copyright © 2020 ZŠ Komenského Trebišov. Všetky práva vyhradené.