Ponožkový deň 2021

Každoročne prebieha dňa 21. marca akcia Ponožkový deň. Aby sme deťom spestrili online vyučovanie, zapojili sme sa do tejto akcie aj tento rok. Žiaci našej školy si na znak oslavy ľudskej jedinečnosti obuli dve rozdielne ponožky (rôznej farby, dĺžky, vzorov). 

Symbol farebných ponožiek v poslednom čase vnímame aj prostredníctvom reklamy Dedoles. Cieľom tejto organizácie je okrem iného aj šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Ich prijatie spoločnosťou, šanca na bežné vzdelanie, či príležitosť na prácu.

Downov syndróm je celoživotné zdravotné postihnutie spôsobené poruchou 21. chromozómu (preto dátum 21.). Chromozómy tvarom pripomínajú ponožky, preto sú symbolom tejto akcie.

„PRETOŽE KAŽDÝ Z NÁS JE NIEČIM ODLIŠNÝ, ALE ZÁROVEŇ JEDINEČNÝ.“

Mgr. K. Mezeiová, tr. uč. 4. A triedy

 

.

Copyright © 2020 ZŠ Komenského Trebišov. Všetky práva vyhradené.