Turistická vychádzka na zrúcaniny hradu Čičva a náučná plavba po Domaši

Popoludnie najdlhšieho dňa v roku, letného slnovratu, sme sa so žiakmi z Turistického krúžku rozhodli „osláviť“ výstupom na zrúcaniny hradu Čičva v obci Sedliská.  Počas nenáročnej túry sme sa dozvedeli zaujímavosti o hrade, ktorý v minulosti patril aj Alžbete Báthoryovej. V ruinách sme sa márne snažili nájsť Čičavskú knihu lží a luhárov. J

Po neúspešnom pátraní sme pokračovali v ceste smerom k vodnej nádrži Veľká Domaša. Tam sme absolvovali náučnú plavbu loďou Bohémia, ktorá trvala 1 hodinu a 15 minút, z rekreačnej oblasti Domaša Dobrá v smere na Valkov až k priehradnému múru a vrátila sa späť do prístavu. Počas náučnej plavby sme sa dozvedeli množstvo informácií o histórii vodného diela, ako vznikol názov Domaša, čo prežívali ľudia, ktorí opúšťali svoje domovy aj ako skončili výletné lode plávajúce po Domaši.

 

Marianna Bodnárová

 

.

Copyright © 2020 ZŠ Komenského Trebišov. Všetky práva vyhradené.