Červené stužky

Zapojenia sa do kampane Červené stužky sa stalo na našej škole tradíciou. Aj v tomto netradičnom školskom roku sme si takto 1.decembra pripomenuli  Svetový deň boja proti AIDS. Žiačky 7.C vyrobili malé  červené stužky, ktoré sa pripínajú ako symbol spolupatričnosti s osobami postihnutými touto zákernou chorobou. Zároveň na túto tému pripravili krátku rozhlasovú reláciu, ktorá je zverejnená na stránke našej školy.

Prvého decembra  si pripomíname nielen boj  proti AIDS, ale aj proti drogám, fajčeniu a iným závislostiam. Zároveň je dôležité upriamiť pozornosť na duševné zdravie detí aj dospelých.

Naša školská psychologička Mgr. Dominika Klubert sa tiež zapojila do tejto aktivity a zrealizovala   online prezentáciu pre deviatakov.

Žiaci a učitelia prejavili svoju  solidaritu a v tento deň si  obliekli červené alebo biele tričko ako symbol boja proti AIDS.

Mgr. Zuzana Ružbarská, Mgr. Irena Koščová