Sladká pomoc - dvakrát dobrá čokoláda

Počas Veľkého pôstu sa naša škola zapojila do aktivity "Sladká pomoc", ktorú ponúka Pápežské misijné dielo (PMD). Kampaň "Sladká pomoc" je misijnou iniciatívou, ktorou motivuje dobrovoľníkov na Slovensku k pomoci pre mládež a deti v misijných krajinách. Naši žiaci mohli cez zakúpenie čokoládky "Sladká pomoc"  v školskom bufete darovať svoju "almužnu" chudobným a núdznym nachádzajúcim sa po celom svete. Spolu sme kúpou čokoládky "vyzbierali" 160 €. Možno nie veľká suma, ale darovaná s láskou našich detí, aby aspoň jednému dieťaťu sme urobili život krajším a lepším. Ako povedal Ježiš Kristus: "Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili." Mt 25, 40 Ďakujeme všetkým zapojeným dobrovoľníkom za ich podporu dobrého diela.
Mgr. I. Dutková, sr. Pavla OSBM