Školský výlet do Tatranských Matliarov

Konečne sme sa dočkali . V dňoch  18.5 až 20.5.2022 žiaci VI. C, VI.D a VII.D  absolvovali školský výlet.

Navštívili  Kaštieľ v Betliari, kde obdivovali nádherný interiér, knižnicu, hudobný a poľovnícky salón. Relaxovali v nádhernom parku. Zdolávali pár schodov v Dobšinskej ľadovej jaskyni, ktorá patrí medzi najväčšie ľadové jaskyne na svete. Sily načerpali v pokojnom prostredí rekreačnej osady Tatranské Matliare. Športovali, kúpali sa ,relaxovali a užívali si vysokohorské prostredie.

Na Hrebienok, sa vyviezli pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca. Pokračovali turistikou na Vodopády studeného potoka. V múzeu TANAPU žiaci skúmali exponáty zástupcov miestnej živej prírody: hmyzu, motýľov, plazov, rýb, vtákov, drobných a veľkých cicavcov, drevín a rastlín.

Boli to dni radosti a nezabudnuteľných zážitkov.

Ing. Goreová