Škola v prírode na Orave

Na Orave dobre, na Orave zdravo.....

Úvodné slová tejto ľudovej piesne si 71 žiakov štvrtákov vyskúšalo na vlastnej koži v termíne od 16.5. do 20.5.2022 v Škole v prírode v prekrásnom regióne - Orava. Štvrtáci vymenili na týždeň školské lavice za prírodné a kultúrne krásy Oravy.

Navštívili Oravský hrad, plavili sa loďou Orava po Oravskej priehrade, kde si prezreli Slanický ostrov umenia. V Múzeu oravskej dediny v Zuberci sa deti zúčastnili veľmi peknej akcie - Zahrajme sa ako kedysi. Absolvovali  turistiku, prechádzky v okolí Zuberca a jazdu Roháčskym vláčikom. Počas pobytu sa venovali rôznym hrám a plávaniu v bazéne priamo v krásnom Penzióne JOSU. Cestou domov navštívili aj Važeckú jaskyňu.

Škola v prírode deťom pomohla vylepšiť kamarátske vzťahy, utužiť kolektívy tried, posilniť fyzickú zdatnosť, upevniť si environmentálny vzťah k prírode. A zároveň deti nadobudli skúsenosti získané samostatnosťou a životom v kolektíve.

Veríme, že sa mnohí výletníci z nás na toto krásne miesto radi vrátia.

Mgr. K. Jeňová