NAŠI TRETIACI V ŠKOLE V PRÍRODE

V malebnom prostredí oravskej prírody a v nádhernom Zuberci sa v dňoch 23.-27.5.2022 zúčastnili žiaci 3.A ,3.B a 3.D triedy dlho očakávanej ,,Školy v prírode“. Po príchode do spomínaného prostredia sa ubytovali v Penzióne Josu ,ktorý nás od prvej chvíle veľmi očaril. Výborný obed sme si vychutnali v Kolibe, ktorá bola na ľudovú notu. Už pondelkový deň sme začali športovo a v krásnom, zelenom prostredí sme si zahrali kolotoč pohybových hier. Utorok sa začal rannou rozcvičkou aby sme zvládli plavbu po Oravskej priehrade. Každé dieťa si vyhotovilo svojho strážcu z prírodného materiálu. V stredu sa z nás stali zruční remeselníci v Skanzene. Tam Penzión bol tak očarujúci, že si ho deti nakreslili na pamiatku. Štvrtok sme zdolali Oravský hrad a po krásnom dni si žiaci zaslúžili relax v bazéne. Na krásny týždeň plný zážitkov si žiaci zaspomínajú aj pri čítaní svojej knižky, ktorú si písali každý deň. Dni utekali veľmi rýchlo. Posledný večer nás čakalo vyhodnotenie a rozlúčková diskotéka. Poďakovanie patrí nielen žiakom z tretieho ročníka, ale aj pedagógom či pani zdravotníčke, ktorí sa starali o celotýždennú pohodu.

Napísal:  Mgr. Renát Mareček