Školský výlet 5.C a 5.D-Stará Ľubovňa

Žiaci počas výletu navštívili Hrad Ľubovňa, kde práve v čase našej návštevy,prebiehalo podujatie„Vstúpte s nami do rozprávky.“ Išlo o výchovno-vzdelávací program pre deti.Žiaci sa dozvedeli množstvo informácií a zaujímavostí z minulosti hradu. Zúčastnili sme sa aj vystúpenia sokoliarov. Pod hradom sa nachádza skanzen, v ktorom sme mali možnosť nahliadnuť do života bežného človeka z minulosti. Žiaci si pozreli kostol, gazdovský dvor, školu, stolársku dielňu, kováčsku dielňu i mlyn. V mlyne mali možnosť, sami si vyskúšať mletie a potom ochutnať tamojšiu špecialitu, upečenú z múky, ktorá sa v mlyne mlela. Pred odchodom si žiaci zakúpili suveníry a keďže nám aj počasie prialo, spokojní a plní nových informácií a zážitkov sme sa vrátili domov.

Žiaci 5.C, 5.D, p.uč. – Mgr. Pohárová, Mgr. Vincejová, p.asist. – Ing. Molnár