PLAVECKÝ VÝCVIK 3.A

„Ako ryba vo vode!“ Takto sa cítili žiaci 3.A triedy, ktorí absolvovali plavecký výcvik s p. inštruktorom plávania Mgr. L. Habaľom (CVČ) v prvom októbrovom týždni.

Začiatky boli pre niektorých ťažšie, ale napokon všetci žiaci dokázali „zaplávať bazén“ v štýle kraul. Celé plavecké dobrodružstvo sa odohrávalo na ZŠ Sv. Juraja v Trebišove. Niektorí žiaci prvýkrát vo svojom živote dokázali aj viackrát zdolať 20 m dlhý bazén. Veľká vďaka patrí najmä pánovi inštruktorovi, ktorý žiakov vhodne viedol k zdolávaniu prekážok. Cestu na výcvik nám ráno spríjemňovala prechádzka cez park, na ktorú sa deti tešili. Zbierali gaštany, videli krásne sfarbené stromy, mach, huby, vtáčiky či veveričky. Späť do školy sa unavení, no šťastní vracali autobusom.

Z absolvovania výcviku si odniesli mokré vysvedčenia, drobnú odmenu a dobrý pocit z prekonávania osobných rekordov.

Tr. uč. 3.A triedy Mgr. I. Koščová