Geografická exkurzia Zádielskou tiesňavou

V pondelok, 10. októbra 2022, sme so žiakmi šiesteho ročníka našej školy absolvovali cca 5 km dlhú túru Národnou prírodnou rezerváciou Zádielska tiesňava. Trasu krasovou dolinou sme začali za obcou Zádiel, odtiaľ sme cez Zádielsku bránu smerovali na sever proti toku Blatnického potoka. Cestou sme obdivovali množstvo kamenných útvarov, skalných stien, brál a veží, z ktorých najviac nás zaujala Cukrová homoľa. Z informačných tabúľ, ktoré lemujú náučný chodník sme sa dozvedeli množstvo zaujímavostí o geomorfológii, rastlinstve, živočíšstve a obhospodarovaní tejto oblasti. Po občerstvení na Zádielskej chate sme pokračovali vo výstupe na vyhliadku Na skale. Keďže bolo krásne slnečné počasie naskytol sa nám nádherný výhľad na celé okolie.

Marianna Bodnárová