Misijná animácia

Prvým októbrom v živote Katolíckej cirkvi začína misijný mesiac. Je to čas pripomenúť si, že každý z nás sa môže stať misionárom v duchu lásky a konania dobra - v ďalekej krajine či v svojom okolí. Cirkev ho spoločne prežíva na celom svete a vrcholí slávením misijnej nedele, vždy predposlednej nedele v októbri.
Na našej škole sme 14. októbra 2022 privítali tri Misijné sestry služobnice Ducha Svätého: sr. Bernadetu, sr. Lauru a sr. Janku. Prišli k nám z Ivanky pri Nitre.
Tejto misijnej animácie sa zúčastnili žiaci 6. ročníka. Počas dvoch vyučovacích hodín sme sa dozvedeli mnoho o tom, ako to je byť na misiách. Sr. Bernadeta nám vyrozprávala svedectvo o tom, že život venovaný misiám je vzácny a niektorí misionári obetujú aj svoj vlastný život ako ich sr. Veronika Theresa Racková. Sr. Janka sa s nami cez videá, prezentáciu a vlastné svedectvo podelila so svojimi skúsenosťami z misie v Mexiku, kde strávila 3 roky. Sr. Laura, ktorá pôsobila istý čas na Filipínach, nám bližšie predstavila svoju rehoľu, ktorá má sestry po celom svete.
Žiaci si mohli vyskúšať kostýmy z rôznych krajín zo všetkých svetadielov, zatancovať na mexický spôsob a krátko sa pomodliť po španielsky.
Ako odmenu za svedectvo sestier i ich čas strávený s nami, pripravili žiaci 6. ročníka "sladkú odmenu". Od kedy sme sa dozvedeli, že k nám prídu misijné sestry, mohli žiaci priniesť niečo sladké či slané, čoho sa oni sami zriekli. A nebolo toho málo. Sme radi, že naši žiaci prejavili svoju štedrosť. Sme vďační za čas, ktorý nám venovali tieto sestry a za ich svedectvo odvahy a lásky slúžiť tam, kde je to potrebné, kam ich pošlú.
Kiež je táto skúsenosť so sestrami misionárkami pre nás všetkým motiváciou stávať sa misionármi lásky, pokoja a radosti tam, kde sme.