Detský čin roka 2022

DOBRÉ SKUTKY DETÍ ROBIA SVET KRAJŠÍ A LEPŠÍ

Detský čin roka je jedinečný a originálny projekt, ktorého úlohou je motivovať deti ku konaniu dobrých skutkov a pomáha im zorientovať sa v hodnotách. Dáva im šancu cez skutočné príbehy pochopiť, čo je dobré a čo zlé. Projekt sa uskutočňuje pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky, pani Zuzany Čaputovej a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

S našimi žiakmi 2. stupňa, sme sa zapojili ako detská porota. Na hodinách náboženskej a etickej výchovy, sme sa nechali povzbudiť malými či veľkými skutkami detí z  celého Slovenska a hlasovali za skutok, ktorý bol podľa nás naj.

Dobro rozdávaním rastie. Kiež aj tieto príbehy malých či väčších hrdinov, sú pre nás všetkých motiváciou, ku konaniu dobra v našich každodenných príbehoch.

vyučujúce náboženskej a etickej výchovy