Predškoláci v školských laviciach

V piatok 17.marca prijali zvedaví kamaráti zo škôlky naše pozvanie a prišli sa pozrieť do veľkej školy. Hneď na úvod sme ich počas prestávky previedli chodbami 1.stupňa nahliadajúc do rôznych tried. Ich zvedavé a nadšené očká prezrádzali, že sa im v škole páči. Poslednou zastávkou bola trieda 1.B, kde už na predškolákov netrpezlivo čakali chlapci a dievčence.

Keď všetko stíchlo a zvonček naznačujúci začiatok hodiny doznel, predškoláci mali možnosť okúsiť atmosféru vyučovacej hodiny. Boli veľmi disciplinovaní a pravidlá dodržiavali na jednotku. Nikto by nepovedal, že v jednej triede bolo naraz spolu 36 detí. Žiaci prváci ukázali kamarátom zo škôlky, čo všetko sa stihli od septembra naučiť. A nebolo toho ozaj málo. A predškoláci ukázali tiež svoju šikovnosť - básničkami, pesničkami a riešením rôznych úloh. Detičky sa skamarátili a pri práci si navzájom pomáhali. Na každého čakala v závere stretnutia sladká odmena.

Sme radi, že sa predškolákom u nás páčilo, nelúčime sa, uvidíme sa znova v júni, pre zmenu na pôde materskej škôlky.

žiaci 1.B a tr.uč. Mgr. K. Jeňová