NOC  S ANDERSENOM

Naša škola sa v piatok večer premenila na dobrodružnú cestu okolo sveta spolu s Andersenom. Noc sme strávili rozprávaním o spisovateľoch – J. Verne a H. CH. Andersen, čítaním a rozoberaním ich najznámejších diel, pozeraním rozprávky, tvorivými aktivitami, tancom a dobrodružnou nocou v priestoroch našej telocvične. Naši žiaci si na začiatku vyrobili vlastný cestovný pas, s ktorým sa vydali na dobrodružnú cestu nielen okolo sveta ale aj do sveta rozprávok. Rozprávková téma bola o škaredom kačiatku, ktorému naši dobrodruhovia napísali povzbudzujúci list a vysvetľovali, že byť iný nie je hanba ale  je to vzácny dar. Všetko prebiehalo v priateľskej nálade celý večer a ráno sme si náležité užili. Ráno sme začali výdatnými raňajkami, vyhodnotením akcie a rozdaním diplomov za statočnosť a vzorné správanie. Naším dobrodruhom sa noc s Andersenom v škole veľmi páčila a už sa tešíme na ďalšie dobrodružstva.

Mgr. Lucia Vargaeštoková