Vystúpenie školského folklórneho súboru

Dňa 22.6. 2023 sa uskutočnilo vystúpenie školského folklórneho súboru pre rodičov žiakov. V priestoroch školskej záhrady sa od tretej hodiny popoludní rozliehal spev ľudových piesní, ujúkanie tanečníc, či krásne ľudové melódie.

Malé tanečnice z prvého stupňa sa predstavili v dvoch tanečných pásmach pod názvom „ Krásna, krásna...“ a „ Šľepa baba...“. Tanečníci zo stredne a veľkej skupinky zatancovali „Vareškovi tanec“ a karičku „Podzme mi dzifčata...“.

V ľudovom speve sa predstavili talenty našej školy – speváčky z druhého stupňa, ktoré reprezentujú školu aj v rôznych súťažiach – v okresných i krajských kolách.

Podobne aj dievčatá, ktoré všetkých prítomných pobavili zábavnými príbehmi v nárečí, sa úspešne zúčastnili v tomto školskom roku súťaže organizovanej mestom Trebišov.

Všetkým účinkujúcim patrí veľká vďaka za krásne predvedený výkon, ktorý bol odmenený aj dlhým potleskom zo strany rodičov.

Sme radi, že dedičstvo nášho vzácneho slovenského folklóru sa šíri ďalej a že sú ešte deti a mladí, ktorí o to majú záujem.

Ďakujeme.

Mgr. Horváthová Silvia