Európsky deň jazykov

Dňa 12.9.2023 sa žiaci 5.D spolu s učiteľkami Mgr. N. Romanovou a PhDr. D. Bérešovou zúčastnili podujatia Európsky deň jazykov, ktoré zorganizovala Filozofická fakulta UPJŠ v Košiciach. Po krátkej prechádzke historickými ulicami sme dorazili na miesto konania. Úvodný program prebiehal v aule a niesol sa v duchu témy Harry Potter. Študenti nám predniesli ukážky z knihy v rôznych jazykoch, úlohou žiakov bolo hádať, aký cudzí jazyk práve počuli. Boli to jazyky ako španielčina, angličtina, francúzština, ukrajinčina a iné. Po čítaní sme sa presunuli do vedľajšieho pavilónu, kde žiaci na výstave kníh mohli nazrieť do kníh Harryho Pottera , ktoré boli napísané v najrôznejších jazykoch. V ďalšej miestnosti si žiaci vyskúšali interaktívnu hru, ktorá je úžasnou pomôckou na osvojovanie si novej slovnej zásoby v cudzom jazyku, hra mala u žiakov obrovský úspech. Poslednou aktivitou bol kvíz v anglickom jazyku, v ktorom sa našim žiakom výborne darilo. Veríme, že tento deň motivoval žiakov k učeniu sa ďalších a ďalších cudzích jazykov. Veď nie nadarmo sa hovorí „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom“.

PhDr. Daniela Bérešová