Plavecký výcvik triedy 3.A

Od 2.10.2023 do 6.10.2023 žiaci 3.A absolvovali plavecký výcvik na ZŠ sv. Juraja. Pod vedením pána učiteľa z CVČ sa žiaci prostredníctvom hier oboznamovali s bezpečným pohybom vo vode, dýchaním vo vode, učili sa základným plaveckým zručnostiam: potápanie, splývanie s doskou a bez dosky, plavecké zábery rúk a nôh. Žiaci hrali rôzne prípravné hry a vyšantili sa pri skokoch do bazéna. Na záver plaveckého kurzu každý žiak ukázal svoju plaveckú zručnosť. Najdôležitejšia bola radosť detí z pohybu vo vode, čo bolo na ich tvárach aj vidieť. Žiaci boli disciplinovaní, snaživí a každý robil pokroky svojim vlastným tempom. Celý kurz bol ukončený plaveckými pretekmi ,za ktoré bol  každý žiak odmenený „mokrým vysvedčením“. Do plávania Priatelia :)

Mgr. Radoslava Gatyášová