Milión detí sa modlí ruženec 2023

V stredu 18. októbra 2023 o 9:00 hodine sa naši žiaci zapojili do celosvetovej iniciatívy s názvom „MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC“ v rímskokatolíckom chráme Návštevy Panny Márie v Trebišove.

Svetová katolícka nadácia Pomoc trpiacej Cirkvi – ACN pozvala deti všetkých vekových kategórií, aby sa spoločne modlili ruženec.

V nedeľu 15. októbra pri tradičnej modlitbe Anjel Pána z Apoštolského paláca vo Vatikáne nás k tomu vyzval aj pápež František a my sme túto jeho výzvu prijali. Žiaci zo 7.A, 7.C a 7.D triedy v počte 48 sa v rímskokatolíckom kostole stretli spolu s ostatnými školami z mesta a modlili sa posvätný ruženec za pokoj a mier na celom svete. Vojny, násilie a veľká chudoba v krajinách ako Ukrajina, Nigéria, Mjanmarsko a Pakistan, ako aj v regióne Blízkeho východu v Svätej Zemi (Izraeli), veľmi potrebujú našu duchovnú pomoc na urovnanie sporov, nenávisti, nepokoja...

Iniciatíva v sebe nesie myšlienku sv. Pátra Pia z Pietrocina: “Keď sa milión detí pomodlí ruženec, tak sa svet zmení.”

V kostole žiakov i pedagogov privítal kaplán farnosti Pavol Bober. Spoločne s duchovným správcom Cirkevnej základnej školy s materskou školou sv. Juraja o. Martinom Miňom predsedali modlitbe svätého ruženca – tajomstiev svetla. Do modlitby „na mikrofón“ sa zapojili aj naši žiaci Simonka a Patrik, ktorí sa pomodlili 5. desiatok ruženca - Ježiš, ktorý nám dal seba samého za pokrm a nápoj v Oltárnej sviatosti. Záverečné požehnanie ukončilo toto naše modlitbové stretnutie za pokoj a mier vo svete.

Bližšie na stránkach:

O projekte: Homepage - Million Children Praying (acninternational.org)

Táto inicatíva sa začala v roku 2005 pri soche Panny Márie v Caracase (Venezuela) a tak vzniklo toto celosvetové modlitbové spoločenstvo, ktoré sa rozšírilo do celého sveta.