Skip to main content

Mliečny deň

Pitie mlieka a konzumácia mliečnych výrobkov sú pre deti bezpochyby veľmi dôležité. Sú zdrojom živín a prispievajú k správnemu vývinu. Obsah živín v mlieku je široký a môžeme ho rozdeliť do viacerých kategórií.

  • Bielkoviny
  • Sacharidy 
  • Tuky  (omega-3 a -6 mastné kyseliny)
  • Vitamíny 
  • Minerály 

Žiaci 3.A, 3.B a 3.C si v piatok 10.11.2023 užili mlieko v rôznych formách. Kravička Elička ich previedla CESTOU MLIEKA a vysvetlila všetko potrebné: odkiaľ je mlieko, kde bývajú kravičky, aké mliečne výrobky existujú, ako sa dostane mlieko do obchodov a ešte veľmi veľa zaujímavých vecí, ktoré deti obohatili. Z obalov od mlieka si vyrobili malé teliatka a veľkú mamu kravu, ukuchtili si svoje vlastné dobroty (fajne boli), stvorili MLIEČNE NÁSTENKY.  Po celodennej mliečnej práci ukázali v kvíze svoje získané vedomosti o mlieku a dostali k tomu sladké ochutené mliečko. Bol to veru MÚÚÚÚÚÚDRY deň. 

                                                                                                                                        Mgr. Martin Jeňo