London

Prvý júnový týždeň sme sa so žiakmi 7., 8. a 9.ročníka vybrali na zahraničnú exkurziu do Londýna so zastávkou v Bruseli. V hlavnom meste Európy sme strávili jeden celý deň, kde sme si pozreli centrum mesta a najvýznamnejšie pamiatky. Mali sme možnosť navštíviť europarlament, park Mini-Europe, previezli sme sa bruselským metrom a večer sme sa presunuli do Francúzska, kde sme si oddýchli a neskôr trajektom pokračovali do Veľkej Británie, a to konkrétne do Londýna, kde sme strávili tri programom nabité dni. Prešli sme nielen všetky významné miesta ako Big Ben, Westminster Abbey, Tower Bridge, London Bridge, katedrálu St. Paul´s, ale užili sme si aj plavbu po Temži, jazdu v London´s Eye, a presun londýnskym metrom. Čerešničkou na torte bola vyhliadka na celé mesto z 58. poschodia budovy 22 Bishopsgate, kde nás rýchlovýťah vyviezol za 41 sekúnd.

Žiaci mali možnosť ochutnať miestnu kuchyňu, nakupovať na Oxford Street a zároveň využiť to, čo sa naučili na hodinách anglického jazyka v praxi. Celý výlet mal okrem poznávacieho a vzdelávacieho aj iný rozmer. Vznikli nové priateľstvá, skúsili sme, aké je to mať pocit zodpovednosti nielen za seba, ale aj za spolužiaka a zistili sme aj to, ako je na tom naša finančná gramotnosť.

Domov sme sa vrátili s nezabudnuteľnými zážitkami a spomienkami.

Na záver musíme skonštatovať, že naši žiaci sa vo svete určite nestratia

Žiaci 7., 8., 9. ročníka a p. uč. Mgr. Topoľanová, Mgr. Berecká, Ing. Sinčáková

{gallery}2023/London{/gallery}