Skip to main content

TRETIACKY ŠKOLSKÝ VÝLET – BARDEJOVSKÉ KÚPELE a BARDEJOV

Dňa 6. júna 2024 sa naši tretiaci vydali na školský výlet do Bardejovského skanzenu a mesta Bardejov. Ráno sa stretli pred školou, kde ich čakal pripravený autobus. Všetci boli nadšení a plní očakávania.

Cesta autobusom prebiehala v príjemnej nálade. Po príchode do Bardejova ich privítalo slnečné počasie, ideálne na objavovanie. Prvou zastávkou bol Bardejovský skanzen, kde sa deti dozvedeli mnoho zaujímavostí o živote našich predkov. Sprievodca im ukázal tradičné chalupy a nástroje, čo na deti urobilo veľký dojem. Zvedavo skúmali každý detail . Po prehliadke skanzenu si naši výletníci mali možnosť zakúpiť malé darčeky a suveníry na pamiatku pre svojich blízkych. Obed strávili v miestnej cukrárni, kde si pochutnali na zmrzline a tradičných bardejovských oplátkach. Sladké dobroty boli perfektným zakončením ich dobrodružstva.

Nasledovala návšteva historického centra Bardejova. Námestie so svojimi historickými budovami a gotickým kostolom Sv. Egídia bolo pre deti fascinujúce. Po krátkej prechádzke po námestí sa vydali späť k autobusu.

Cesta domov prebiehala v rovnako veselej nálade, deti spievali pesničky , vymieňali si zážitky a spomínali na krásny deň. Tento výlet bol pre tretiakov nezabudnuteľný a plný krásnych spomienok.

Mgr. Martin Jeňo