Jabĺčkový deň

Každý deň jablko, od lekára ďaleko.“ Svetový deň jabĺk si pripomíname 21. októbra. Žiaci 1. A triedy si ho vychutnali taktiež, celé vyučovanie sa točilo okolo jabĺčok.

Úvodná prezentácia prezradila žiakom, prečo sú jablká také zdravé, že pochádzajú z rôznych odrôd, aké dobrôtky sa z nich dajú nachystať a podobne. Žiaci si v tento deň priniesli do školy jabĺčko           do súťaže, bolo označené číslom a vystavené v triede. Následne prebehlo hlasovanie žiakov o najkrajšie a najväčšie jabĺčko. Každý hlas sa počítal, víťazi boli odmenení malou pozornosťou a medailou.

Zábavné učenie sa všetkým páčilo. Za správne vypracovaný pracovný list, namaľované jabĺčko, skvelé počítanie, písanie či spievanie boli žiaci v závere dňa ocenení: potleskom, chutným jablkovým koláčikom od pozornej mamičky a medailou za krásne zvládnutie jabĺčkových výziev.

Mgr. I. Koščová

{gallery}2024/den_jablka_2024{/gallery}