TECHNICKÁ OLYMPIÁDA

Technika nás baví.

Technická olympiáda (TO) je súťaž určená žiakom 5.-9. ročníka základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií, ktorá svojím obsahom motivuje žiakov k tvorivej činnosti.

Záujem o túto oblasť vzdelávania na našej škole sa prejavil úspechom v Technickej olympiáde.

V piatok 8.10.2021 sa ako prvé uskutočnilo školské kolo 12. ročníka Technickej olympiády, organizované  IUVENTOU – Slovenský inštitút mládeže, prostredníctvom online testu, vďaka čomu sa ho mohlo zúčastniť všetkých 14 žiakov, ktorí o súťaž prejavili záujem.

Tí najlepší postúpili na okresné kolo Technickej olympiády.

Okresné kolo sa konalo 25.11.2021 prostredníctvom online testu  organizovaným Slovenským inštitútom mládeže – IUVENTOU.

Naši žiaci nás na 12. kole TO reprezentovali veľmi úspešne:

1.miesto v kategórii A

Matúš Petrik