Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

V priestoroch múzea v Trebišove prebiehalo dňa 12.3.2024 okresné kolo 70. ročníka súťaže Hviezdoslavov Kubín. Táto súťaž ponúkla mnohým talentovaným recitátorom v 1. a 2. kategórii príležitosť prezentovať svoje schopnosti v umeleckom prednese prózy a poézie odbornej porote a publiku. Našu Základnú školu Komenského reprezentovali štyria šikovní žiaci. Vo veľkej komunite účastníkov s rovnakým nadšením a rovnakým záujmom o literatúru a umelecký prejav si naše talenty vybojovali 3 krásne prvé miesta a postup na krajské kolo v Michalovciach.

Porota sa rozhodla udeliť  Aleškovi Komjatymu 1. miesto v prednese poézie (1. kategória), Brankovi Pavlíkovi 1. miesto v prednese prózy (1.kategória) a Bianke Sabovej 1. miesto v prednese prózy (2. kategória).

Radosť v tváričkách ocenených detí potvrdila, že ich vynaložené úsilie a práca stáli zato. Všetkým blahoželáme a držíme palce na krajskom kole.

Mgr. K. Jeňová