BEDMINTONOVÝ TURNAJ U15

Vo štvrtok 25. apríla 2024 sa v Trebišove na ZŠ Komenského uskutočnil bedmintonový turnaj v kategórii  starších žiakov.

S podporou mesta Trebišov podujatie usporiadal Bedmintonový klub BKT Trebišov v spolupráci so ZŠ Komenského 8.

Turnaj v školskej telocvični so 4 ihriskami trval od 15:00 do 21:00 hod.

Turnaj U15 je zaradený do C kategórie Grand Prix Slovakia.

Turnaja sa zúčastnilo 10 chlapcov a 18 dievčat zo štyroch  klubov: BKT Trebišov (5 + 15),

KGB Rožňava (1+1)

KBC Košice (0 + 3),

ŠK AJA Michalovce (2 + 1),

Spolu sa odohralo 42 zápasov (dvojhra a štvorhra na dva vyhraté sety do 21 bodov a mix do 15 bodov).

Našími najúspešnejšími hráčmi v tejto silnej konkurencii boli na tomto turnaji :

Šimon Fecko/ Timotej Tomko– 1. miesto vo štvorhre

Nela Novikmecová / Kristína Ujhelyová– 3., 4. miesto v dvojhre

Melánia Košková / Timotej Tomko– 2.miesto v mixe

Nela Novikmecová/ Melánia Košková – 2. miesto vo štvorhre

Tamarka Jeňová/ Katarína Koscelanská – 3. miesto vo štvorhre

Riaditeľom turnaja bol PhDr. Ján Chovanec, PhD.

Vrchným rozhodcom bol Mgr. Martin Jeňo, jednotlivé zápasy rozhodovali určení hráči a inštruktori.

Pre všetkých hráčov, trénerov a rodičov bolo pripravené občerstvenie.

Potešiteľné je, že väčšina hráčov (a súčasne aj trénerov, inštruktorov a rodičov) zostala v telocvični až do ukončenia posledných zápasov, čo prispelo k príjemnej športovej atmosfére a pozdvihnutiu dôležitosti celého turnaja.

Vedúci všetkých hosťujúcich klubov vyjadrili usporiadateľom poďakovanie za vynikajúci priebeh, športové priestory a priateľskú atmosféru na turnaji.

Organizátori poďakovali hráčom, inštruktorom a rodičom hráčov za profesionálne správanie počas celého turnaja.

Výsledky turnaja – https://www.bedminton.sk/clanok/19132/vysledky-grand-prix-c-u15-trebisov-25-4-2024.html

Mgr. Martin Jeňo