BEDMINTONOVÝ TURNAJ U15 V TREBIŠOVE: MLADÉ TALENTY ZABOJOVALI

V nedeľu 29. septembra 2024 sa Trebišov stal svedkom bedmintonového turnaja v kategórii starších žiakov U15. Podujatie, ktoré zorganizoval Bedmintonový klub BKT Trebišov v spolupráci so Základnou školou na Komenského ulici, bolo zaradené do C kategórie Grand Prix Slovakia.

Od skorého rána až do neskorého popoludnia prebiehali na štyroch ihriskách v školskej telocvični zápasy plné napätia a športového nasadenia. Turnaj odštartoval o 8:30 a trval do 15:00 hod.

Zúčastnilo sa ho 15 chlapcov a 13 dievčat zo šiestich klubov Košického, Prešovského a Žilinského kraja.
BKT Trebišov (8 chlapcov a 10 dievčat),

KBC Košice (1 chlapec a 1 dievča),

KPŠ Košice (1 chlapec),

KGB Rožňava (1 chlapec a 1 dievča),

PBA Prešov (2 chlapci a 1 dievča) a

AC UNIZA Žilina (2 chlapci).

Celkovo sa odohralo 40 zápasov na dva vyhraté sety do 21 bodov, pričom každý zápas priniesol množstvo dramatických momentov.

Plynulý priebeh podujatia zabezpečili Mgr. Martin Jeňo a PhDr. Ján Chovanec, PhD.

Naši hráči získali dokopy 1x zlato, 4x striebro a 7x bronz.
Najúspešnejší hráči z našej školy:

Melánia Košková  ( 1x zlato, 2x striebro, 1x bronz)
Nela Novikmecová  (2x striebro)
Kristína Ujheliová  (1x bronz)
Erika Habaľová  (1x bronz)
Tamara Jeňová  (2x bronz)
a Katarína Koscelanská  ( 2x bronz)

Zápasy rozhodovali poverení hráči , ktorí prispeli k hladkému priebehu turnaja.
Pre všetkých zúčastnených – hráčov, trénerov a divákov – bolo pripravené občerstvenie, ktoré dodávalo energiu na zvládnutie náročného športového dňa.

Turnaj v Trebišove opäť potvrdil, že bedminton je šport plný vášne, emócií a odhodlania. Výkony mladých športovcov boli obdivuhodné a ich nasadenie a bojovnosť zanechali hlboký
dojem na všetkých prítomných.
Tento deň plný športového ducha a nezabudnuteľných okamihov zostane dlho v pamäti všetkých účastníkov.
Výsledky: https://www.bedminton.sk/clanok/19553/vysledky-grand-prix-c-u15-trebisov-29-92024.html

Mgr. Martin Jeňo