Deň pohybu v V.B

Pohyb je jedným zo základných životných procesov, biologickou potrebou človeka a jednou z podmienok zdravia.  Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila 10. máj za Svetový deň pohybom ku zdraviu s cieľom zvýšiť povedomie verejnosti o zdravom životnom štýle a klásť dôraz na význam dostatočnej pohybovej aktivity.

Keďže sa dnes čoraz častejšie stretávame s nedostatkom pohybu, sme sa my,  žiaci V.B triedy, rozhodli stráviť  deň  v prírode Slanských vrchov a pripomenúť si tento svetový deň práve pohybom. Spoločne sme všetci zvládli výstup na zrúcaniny hradu Parustan, spálené kalórie sme doplnili vlastnoručne opečenými špekáčikmi a potom plní dobrej nálady sme sa kochali nádherou Bačkovskej doliny cestou späť. Aj len jeden deň nám stačil na načerpanie dobrej nálady a povedomia, že sme niečo správne urobili pre naše zdravie. Krásy prírody a dobrý pocit nás utvrdili v tom, že si takéto dni určite ešte v budúcnosti zopakujeme.

žiaci V.B a p. uč. Ujhelyiová