Exkurzia: Botanická a Zoologická záhrada v Košiciach

Dňa 27.5.2022 sa žiaci 5.B a 5.D zúčastnili exkurzie v Botanickej a Zoologickej záhrade v Košiciach. V Botanickej záhrade si žiaci vypočuli prednášku o jednotlivých rastlinách, ktoré sa tam nachádzajú (ako napr. kakaovník, banánovník, kaktusy, citrónovníky a iné...). V ďalšej časti si žiaci prezreli motýle, exotických trópov a výstavu hmyzu. V Zoo sme pozorovali rôzne zvieratá a živočíchy, pestrofarebné vtáky, navštívili sme viaceré pavilóny s exotickými zvieratami a DinoPark. Žiakov veľmi zaujalo terárium s vodnými živočíchmi, obojživelníkmi a plazmi, aj pavilón s opicami. V Zoo sa žiaci oboznámili s informáciami o jednotlivých zvieratách a samozrejme si pochutili aj na niečom sladkom. Z exkurzie sa žiaci vrátili spokojní so získaním veľa nových poznatkov a zážitkov.

Mgr. Lukáš Ferenčík