Školský výlet 5.C a 6.B

Každý správny školský rok by sa mal ukončiť školským výletom. Ten náš sa konal v dňoch 31.5. – 2.6.2023. Cieľom bolo spoznať krásy Belianskych Tatier a užiť si pobyt  v krásnom penzióne v Tatranskej Kotline.

Hneď prvý deň sme navštívili Beliansku jaskyňu, zdolali 874 schodov a schladili sa pri 5 °C. Cestou z jaskyne sme si nakúpili prvé suveníry a tešili sa na ubytovanie. Penzión nás prekvapil krásnym prostredím, ktoré sme si vychutnali športovými hrami v jeho okolí. Po večeri si pre nás pripravili naši triedni učitelia zábavné hry, pri ktorých sme sa veľa nasmiali.

Druhý deň bol pre mnohých z nás veľmi náročný, nakoľko nás čakala celodenná túra na chatu Plesnivec. Aj keď bol výstup pre niektorých veľmi ťažký, poháňalo nás nádherné slnečné počasie a dobrý pocit, že to nakoniec dokážeme. A stalo sa ... naozaj to „dali“ všetci. Prešli sme necelých 11 km a zdolali prevýšenie 610 m. Po návrate na penzión sme pozbierali posledné sily a zabavili  sa vonku ďalšími zábavnými súťažami. Najväčší    úspech malo hádzanie si „vodných balónikov“, ktoré    nás  viacerých príjemne schladili 😊.

Tretí deň sme navštívili Štrbské Pleso, pozreli si skokanské mostíky a dokúpili suveníry. Posledné peniažky sme minuli na chutný obed a nákupy v Prešove. Cesta domov ubehla rýchlo a aj napriek unaveným nohám sa už teraz tešíme na ďalší školský výlet o rok.

5.C, 6.B, p.uč.Ujhelyiová a p.uč.Ferenčík