Hviezdoslavov Kubín 1.kategória

Na našej škole sa 14.2. 2022 organizovalo  pre žiakov 1.stupňa školské kolo v súťaži Hviezdoslavov Kubín. Súťaž otvorila svojím prednesom priamo postupujúca žiačka na okresné kolo HK, víťazka minuloročného krajského kola HK (2.miesto) Bianka Sabová 4.B. Štrnásť žiakov súťažilo v prednese prózy a poézie prezenčne aj prostredníctvom nahrávok. Štvorčlenná porota nemala ľahkú úlohu, keďže recitátori boli vynikajúci, no nakoniec rozhodla nasledovne.

Poézia

1. Ema Bažalíková 4.D
  2. Tamara Jeňová 3.B, Veronika Sedláková 3.B
  3. Sofia Hatráková 3.A, Ivana Pavuková 2.B

Próza

1. Branko Pavlík 2.A
  2. Noemi Marečková 4.B, Rebeka Kurillová 3.D
  3. Adela Velebová 2.A, Gregor Bodnár 3.B

Žiaci Bianka Sabová 4.B, Ema Bažalíková 4.DBranko Pavlík 2.A  budú našu školu reprezentovať na okresnom kole HK v Trebišove. Držme im poriadne palce.

Predseda poroty

Mgr. K.  Jeňová