Úspech na krajskom kole Technickej olympiády

Rozvoj technického myslenia otvára nové obzory, zhmotní  techniku, matematiku a fyziku aplikačne.

Dňa 3.2.2022 sa konalo krajské kolo 12. ročníka Technickej olympiády, organizované  IUVENTOU (Slovenský inštitút mládeže) prostredníctvom online testu.

Na krajské kolo postúpili žiaci , ktorí sa v okresnom kole kategórie A súťaže dvojíc umiestnili na 1. mieste.

V kategórii A sa krajského kola zúčastnili Matúš PETRIK z 8.C triedy a Oliver SOKIRA z 8.D triedy.

Test bol rozdelený na dve časti : teoretickú a druhú časť zameranú na riešenie praktických technických zručností. Žiaci si overili svoje vedomosti z oblasti technických materiálov , ich spracovania , ekonomiky a podnikania. Na vypracovanie testu mali maximálne 40 minút.

Títo žiaci nás reprezentovali veľmi úspešne - na krajskom kole Technickej olympiády sa umiestnili na 3. mieste .

Tešíme sa s Vami a blahoželáme k úspechu.

Ing. Goreová